top of page
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Blogger
Aktualności

AKTUALNOŚCI

An online DEMO of "Saint Barbara: Miner Rescue"

CLICK HERE TO PLAY !

PREVIOUS PUBLIC PRESENCE

In 2019, after the successful presence at Digital Dragons (Kraków), and LAG Festival of Art and Independent Games (Cieszyn), it has been made clear to Coal Power Games that using games as a tool for raising awareness of Intangible Cultural Heritage undeniably has worldwide relevance.

Therefore, Coal Power Games is committed to do it's best to support ICH and develop relevant games.

Saint Barbara: Miner Rescue has received funding in 2020 from the

Ministry of Culture and National Heritage.

The game will be launched in December 2020, and will be developed

further after that.

logo_Ministerstwa_Kultury_i_Dziedzictwa_
FUNDING & RELEASE
playdemo.jpg

O NAS

O Nas

Coal Power Games to nowe studio skupione na rozwoju nowego rodzaju gier: gry o niematerialnym dziedzictwie kulturowym (Intangible Cultural Heritage Games, ICHG).

 

Gry o niematerialnym dziedzictwie kulturowym (ICHG) to takie, które rejestrują, wspierają i rozpowszechniają niematerialne dziedzictwo kulturowe regionu albo społeczności oraz propagują je w ciekawy i zabawny sposób. Czerpiąc z wyjątkowości gier edukacyjnych (posiadających walory edukacyjne a także wykorzystujące nowoczesne techniki komunikacyjne) oraz Serious Games („gier poważnych”), nasze gry koncentrują się na kulturze i historii. Kierowane są do graczy w różnym wieku.

 

Coal Power Games, działając w środowisku międzynarodowym rozwija nowoczesne interaktywne narzędzia dla instytucji kultury, placówek muzealnych i edukacyjnych, stowarzyszeń i biznesu.

 

Niematerialne dziedzictwo kulturowe to żywe przejawy kultury, między innymi praktyki społeczno-kulturowe, sposoby świętowania, wiedza i umiejętności, związane ze społecznościami i przestrzeniami kulturowymi, w których funkcjonują.

NASZA MISJA

Czym jest COAL POWER GAMES?
Misja i Oferta

Nazwa studia - Coal Power Games – została zainspirowania materią, która wywarła największy wpływ na historię Górnego Śląska. Ale celem istnienia studia nie jest spalanie węgla i napędzanie przemysłu, a raczej wydobywanie energii z czarnych brył i przetwarzanie jej w trwałą, niematerialną wartość.

Górny Śląsk to unikalna część Polski charakteryzująca się specyficzną kulturą i dialektem. Zainteresowanie kulturą i niematerialnym dziedzictwem regionu zaowocowało ostatnio różnorodnymi formami wyrazu: kuchnią, biżuterią i dizajnem.

Coal Power Games pragnie włączyć się w to nowe opowiadanie o Górnym Śląsku, używając niematerialne dziedzictwo dla wzmocnienia pamięci społecznej i dowartościowania regionu. Opowiadanie o nim jest bowiem ważne nie tylko lokalnie, ale także globalnie, bo takie jest założenie gier o niematerialnym dziedzictwie – odświeżanie tematów, dzięki którym można celebrować unikalne kultury.

OFERTA

GRY

Studio Coal Power Games rozumie zarówno unikalną wartość gier komputerowych jako narzędzia doskonałego do dzielenia się wiedzą i uczenia się przez zabawę, jak i konieczność zachowania i upowszechniania dziedzictwa kulturowego i historii szerokiej, międzynarodowej publiczności. Fascynuje nas to, że gry mają zdolność wspierania dziedzictwa w atrakcyjny sposób, gwarantujący silniejszy przekaz i lepsze wchłanianie wiedzy. Gry mogą zostać skrojone na miarę potrzeb klienta. Zarówno strona graficzna jak i jej złożoność dostosowywane są do potrzeb klienta.

projects_Barbara_MinerTrapped.png
bottom of page