top of page

PROJEKTY

project_header_St.Barbara.jpg

"Święta Barbara – górnikom na ratunek"  jest naszą pierwszą grą, właśnie nad nią pracujemy!

Grając wcielasz się w świętą Barbarę, ratując górników uwięzionych pod ziemią. Uratowani podążają za Barbarą, a im ich więcej, tym większe to wyzwanie, bo trzeba omijać przeszkody. Ratujesz górników ze świętą Barbarą – im więcej, tym lepiej. Możesz doskonalić się w akcjach ratunkowych i grać z rodziną i przyjaciółmi.

projects_Barbara_MinerTrapped.png
FUNKCJE GRY

Mechanika gry opiera się na klasycznej grze “w węża” - kierujesz świętą Barbarą, przesuwając palcem w lewo, prawo, w górę i dół musisz zmieścić się w polu gry. Uwięzieni pod ziemią górnicy pojawiają się nieoczekiwanie w różnych miejscach – podążaj za św. Barbarą, tworząc coraz dłuższą grupę górników do uratowania. Tak, jak w tradycyjnej grze, nie ma ona końca. Nawet, jeśli zderzysz się z przeszkodą, możesz dalej ratować górników, choć stanie się to nieco trudniejsze!

Poza górnikami, których trzeba uratować, w grze są także bonusy i przeszkody. Przedmioty z górniczego wyposażenia wzbogacą grę. Przeszkodą będzie skarbnik, podziemny demon, który kusi górników ocaleniem odciągając ich od świętej Barbary.

screenshot_01.jpg
NIEMATERIALNE DZIEDZICTWO KULTUROWE

Jednym z głównych zadań Coal Power Games jest budzenie świadomości na temat niematerialnego dziedzictwa. Grą “Święta Barbara – górnikom na ratunek” chcemy zwrócić uwagę na świętowanie Barbórki i na rolę tego święta w historii kultury Górnego Śląska oraz górników. Gra zostanie opublikowania oczywiście w Barbórkę 4 grudnia.

Drugim ważnym celem Coal Power Games nadanie grom walorów edukacyjnych. Poprzez tę grę wizualizujemy przekonanie górników, że święta Barbara ich ratuje z sytuacji zagrożenia życia, co doskonale wpisuje się edukację kulturową i regionalną.

“Święta Barbara – górnikom na ratunek”  zostanie wydana we współpracy z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

JAK, GDZIE I KIEDY?
projects_Barbara_MinerTrapped.png

Naszym celem jest opublikować grę “Święta Barbara – górnikom na ratunek” tak szybko, jak to możliwe, pozostawiając jednak możliwość jej rozbudowy. Dodatkowe lokacje, wyzwania mogą zostać dodane w przyszłości.

  • Wersja demo będzie dostępna latem tego roku

  • Pełna wersja zostanie opublikowana na Barbórkę

  • Gra będzie dostępna w Google Play

bottom of page